מאמרים

אתם אוהדי טניס ? מצוין ! תתנהגו בהתאם !

1 – תבודדו שחקן במהלך משחק: נכון שהכיף כשבאים לראות משחק טניס הוא לראות את הנקודה, אבל אם אתם רוצים ללמד משהו על הטכניקה של המשחק, טוב תעשו אם תבודדו לרגע שחקן אחד במהלך נקודה במקום להסתכל ימינה ושמאלה על מהלך הנקודה ותבחנו מקרוב את עבודת הרגליים, המבט המרוכז לכדור, הפגיעה בכדור לפני הגוף ועוד. תקבלו שיעור טניס מעלף- וחינם!!

 

2 – המקום הטוב ביותר במגרש – קניתם כרטיסים ל"גביע דייויס"? לווימבלדון? טוב תעשו אם תשקיעו עוד כמה גרושים ותנסו להשיג מקום ישיבה מאחורי המגרש. זה לא רק יחסוך לכם את כאבי הצוואר בהזזת הראש ימינה, שמאלה ובחזרה במשך שעות, אלא תקבלו את המבט הטוב ביותר על השחקנים, מהירות הכדור וגם על עבודת השופטים...

 

3 – זוזו ממקומכם רק במהלך חילופי המגרשים – שחקן טניס במהלך תחרות מאד מרוכז ונמצא בתוך סוג של בועה, אבל לטעון שדברים שקורים סביבו לא מפריעים לא זה לא מדויק. חילופי הצד במהלך המשחק נועד לתת לשחקנים זמן לנוח, וגם לצופים שהות להתמתח, לצאת למנוחה קלה ולדבר יותר בקול רם. נצלו את הזמן המיועד לכך ותעזרו לשחקנים להתרכז.

 

4 – אל תדברו במהלך הנקודה – בניגוד לענפי ספורט אחרים, טניס הוא אולי משחק הכדור היחיד שבו יש שקט במהלך המשחק. אמנם קשה לעצור את התגובה האינסטינקטיבית של זעקת התפעלות מחבטה מדהימה, אבל לשחקנים זה מאד מפריעה וכדאי להוציא את רשמינו מהנקודה רק מיד עם סיומה.

 

5 - הצילום בפלאש אסור – המצלמות הדיגיטאליות המתקדמות של היום מאפשרות לנו האוהדים גם מהשורה האחרונה באצטדיון לצלם תמונות מדהימות של גיבורינו. אבל כשהחושך יורד במהלך המשחק ואנו ממשיכים לצלם בלי חשבון עם "פלאש" , זה מסנוור את השחקנים שצריכים כל עשירית שנייה להתארגן לכדור, להסתכל עליו ולחבוט בו בדיוק ובעוצמה. על תפריעו להם!

 

6 -   על תמחאו כפיים על טעויות – בספורט הלבן המון חוקים "בלתי כתובים". אחד מהחשובים שבהם אומר שלא מוחאים כפיים על טעות של שחקן, גם אם אתם מאד בעד השני. על חבטה מנצחת ויפה תמחאו כפיים, תצעקו ותצהלו. על טעות תבליגו – זה פשוט לא מקובל...  

 

7 – על תתערבו בקריאות הקוונים והשופטים – בלהט המשחק אוהדים רבים נוטים לרצות לראות כדור בחוץ גם כשזה בפנים. אחרים מגדילים לעשות כשהם מוצאים קריאת "אווט" (חוץ) בקול רם. הטניס הוא הספורט עם הכי הרבה שופטים על שני ספורטאים בלבד (שופט כסא ו- 10 קוונים !) המכסים כל קו מהזווית הטובה ביותר. תנו להם לעשות את העבודה לבד – כבר הוכח שב- 95 אחוז מהמקרים הם צודקים.

 

8 – בטלוויזיה זה לא כמו בחיים – לראות טניס בטלוויזיה על הספה הנוחה בבית ובמזגן זה נחמד, אבל אוהד טניס אמיתי צריך לנשום את האווירה, וכמו בכל אירועי הספורט הגדולים – אין כמו המקור. לא רק החוויה להיות חלק מקהל ענק אלא גם ובעיקר – מהירות החבטות  שרואים בטלוויזיה לא דומות למציאות שהיא מהירה בהרבה!

 

9 – תשאירו את החיקוי לאחרים -  שחקני טניס חובבים שבאים למשחק טניס מקצועני, מנסים אחר כך לחקות את תנועות השחקנים כשהם משחקים עם החברה ולפעמים זה הופך למשחק מסוכן.. לא כול אחד יכול לבצע את חבטת כף היד הלא קונבנציונאלית של נדאל או את חבטת ההגשה המטורפת של רודיק שיכולה לפרוק לנו כתף במידה ולא עושים אותה נכון. תאמצו לכם סגנון ייחודי שלכם – תהיו יותר בריאים ויותר מקוריים !!

 

10 -   זה רק ספורט.... – אוהדים: תזכרו שהטניס הוא רק ספורט. אנחנו אמורים ליהנות ממנו כמו גם השחקנים. קחו הכול בפרופורציה ! ניצחון, הפסד, יום מצוין ויום גרוע, כל אלה חלק מהמשחק – תזכרו את זה, תלמדו ותבינו את המשחק-  ותעודדו בהגינות.   

Powered by Artvision | Truppo Websites