טורים אישיים

מחבט בראש

אילנה ברגר הרפז

אלופת ישראל בטניס 5 פעמים בשנות ה- 80 ותחילת ה- 90. חברת נבחרת "גביע הפדרציה" של ישראל 7 שנים (26 הופעות). נציגת ישראל למשחקים האולימפיים בסיאול 1988. דירוג שיא ביחידות 148 בעולם (בשנת 1991). נבחרה לאחת מתוך 3 "טניסאיות היובל" של ישראל (יחד עם אנה סמאשנובה וטובה אפשטיין). בעלת תואר ראשון בלימודים כלליים וספרות עברית ובעלת תואר לימודי המשך בעיתונאות מאוניברסיטת ת"א. עובדת יותר מעשור ככותבת, עורכת ופרשנית טניס באמצעי התקשורת השונים ("הארץ", "מקור ראשון", "את") ובאינטרנט (ONE, MAKO). כיום עובדת כפרשנית הטניס של "ישראל היום" והטלוויזיה ערוצי הספורט 1,2 של חברת צ'רלטון. מלווה פרויקטים של הקמת אתרים לעסקים קטנים ואנשים פרטיים ומאמנת טניס אישית במועדון הספורט של אוניברסיטת ת"א. Ilana@israel-tennis.co.il

מחבט בראש

שנת הדג'וקוביץ'

שנת הטניס החדשה 2012 יצאה לדרך, אבל אנו כאן בפורטל הטניס של ישראל, שזה עכשיו נולד, לא יכולים שלא להתייחס לשנת 2011 - ולו בגלל איש אחד - נובאק (נולה) דג'וקוביץ'.

זו ללא ספק היתה שנת הדג'וקוביץ'. הטניסאי הסרבי עשה שנה חלומית של הישגים כמעט חסרי תקדים בשנה קלנדארית אחת, ושלט בטניס הגברי שליטה מוחלטת כשהוא נכנע בסופו של דבר רק לעייפות ולפציעות בחודשיים האחרונים של השנה.

פציעות אלה שמנעו ממנו לעלות לגמר טורניר המאסטרס בלונדון, לא סיכנו את היותו המספר אחד בעולם החדש וגם הבלתי מעורער של הטניס העולמי לשנה החולפת.

אפשר לאהוב את "נולה" או לשנוא אותו (אין כמעט מי שסתם נותר אדיש לגביו), אבל מה שבטוח הוא שעם עובדות ותוצאות אי אפשר להתווכח.

דג'וקוביץ' פרח השנה כשהוא זוכה ב- 5 טורנירים מסדרת המאסטרס, ב- 3 מתוך ארבעה טורנירי "גראנד סלאם", ב- 11 תארים בסבב בסך הכול רק השנה, כשהוא לוקח את המקום הראשון בעולם מידיו של הספרדי רפאל נדאל ובדרך מצליח לדרדר את רוג'ר פדרר עד למקום ה- 4 (בסופו של דבר 3 לאחר ניצחונו של פדרר בטורניר המאסטרס).

הרבה דובר על הכושר המחודש של הטניסאי הסרבי בן ה- 24 . דובר על הכושר המנטאלי המשופר שלו, על הכושר הגופני שהשתנה ללא היכר, על הדיאטה נטולת הגלוטן שלו – על מה לא.

עם השורה התחתונה אי אפשר להתווכח. דג'וקוביץ' מצא את המפתח לעשות את מה שהכי חשוב לעשות בספורט המקצועני – לנצח. 
Powered by Artvision | Truppo Websites