טורים אישיים

מחבט בראש

אילנה ברגר הרפז

אלופת ישראל בטניס 5 פעמים בשנות ה- 80 ותחילת ה- 90. חברת נבחרת "גביע הפדרציה" של ישראל 7 שנים (26 הופעות). נציגת ישראל למשחקים האולימפיים בסיאול 1988. דירוג שיא ביחידות 148 בעולם (בשנת 1991). נבחרה לאחת מתוך 3 "טניסאיות היובל" של ישראל (יחד עם אנה סמאשנובה וטובה אפשטיין). בעלת תואר ראשון בלימודים כלליים וספרות עברית ובעלת תואר לימודי המשך בעיתונאות מאוניברסיטת ת"א. עובדת יותר מעשור ככותבת, עורכת ופרשנית טניס באמצעי התקשורת השונים ("הארץ", "מקור ראשון", "את") ובאינטרנט (ONE, MAKO). כיום עובדת כפרשנית הטניס של "ישראל היום" והטלוויזיה ערוצי הספורט 1,2 של חברת צ'רלטון. מלווה פרויקטים של הקמת אתרים לעסקים קטנים ואנשים פרטיים ומאמנת טניס אישית במועדון הספורט של אוניברסיטת ת"א. Ilana@israel-tennis.co.il

מחבט בראש

כל שינוי לטובה ?


שחקני הצמרת של הטניס העולמי לא המתינו לסוף טורניר מדריד כדי להביע את דעתם על אחת הפאשלות הגדולות של סבב הגברים והנשים בהיסטוריה של הענף. למען האמת, הם לא המתינו אפילו לסוף הסיבוב הראשון של הטורניר והחלו להתנפל על המארגנים של הטורניר היוקרתי שהחליטו השנה להמיר את החימר המסורתי, החום והטוב, בחימר חדיש, כחול, שמטרתו היתה אמורה להיות להגיש חוויה חדשה של צפייה במשחק לצופים בטורניר בטלוויזיה, ולטענתם, גם לשפר את ראיית הכדור של השחקנים עצמם במהלך המשחק.
 

מוכרחים להודות על האמת. ישבתי פעמיים בשבוע שעבר מול מסך טלוויזיה HD גדול ויפה באולפני הרצליה במסגרת השידורים בערוץ ספורט 1 ואכן ראיתי את הכדור יותר טוב. האם נדאל, דג'וקוביץ וחבריהם ראו גם הם את הכדור ב"חי" במדריד יותר טוב קשה לי לבשר לכם, מה שבטוח הוא שכשאתה מנסה להיות מרוכז בלהישאר על הרגליים, קצת קשה לצפות ממך גם להסתכל על הכדור, ובטח לקבוע אם אתה רואה אותו יותר או פחות טוב.

המשטח הכחול והחלק במדריד עשה שמות בשחקנים, ולא פלא שהשניים שצלחו איכשהו את vשבוע היו שני "קרחונים" כמו פדרר הרגוע וברדיך שלא משנה היכן תשים אותו לשחק, יצליח ככל הנראה לשמור על קור רוח וארשת עסקים כרגיל.

אין ספק שלמארגני הטורניר וביניהם אגב מנהלו, שחקן העבר מנולו סנטנה הספרדי היו כוונות טובות או לפחות חשבו גימיק נהדר לקדם את הטורניר, אבל אין ספק שמהר מאוד הסתבר גם להם שהם ירו לעצמם ברגל.

נדאל למשל הצהיר רשמית שעל המשטח הזה בשנה הבאה הוא לא משחק, וזה עוד שחקן ספרדי שמתקומם נגד טורניר הבית שלו.
תארו לכם שיום בהיר אחד מחליטים בגמר היורוליג בכדורסל להזיז את הסלים שמאלה ממרכז המגרש או ימינה בכל אחד מצידי המגרש כדי לא להסתיר לקהל ביציע המכובדים? או שבגמר הצ'מפיונס ליג בכדורגל מלבישים את שתי הקבוצות בדיוק באותם צבעים כי זה נראה יותר טוב?

זה בערך מה שעשו השבוע מארגני טורניר מדריד, שיצטרכו קצת לעשות חושבים אם הם רוצים לראות את צמרת הטניס אצליהם בטורניר בשנה הבאה.

בהתחשב בעובדה שענף הטניס הוא ספורט שלא מקבל שינויים בקלות, ניסו במדריד לעשות מהפכה בשבוע. א אחד שם לא סיפר להם כמה זמן לקח לטורניר ווימבלדון להסכים להחליף כדורים מלבנים לצהובים? 

Powered by Artvision | Truppo Websites