טורים אישיים

טור מעודד

עודד טייג

שחקן נוער מצטיין ב 5 הראשונה עד גיל 18 לכל אורך גילאי הנוער. לאחר מכן שחקן קול'ג באוניברסיטת אורגון ארה"ב ייצגתי את האוניברסיטה במשך 4 שנים הגעתי לדירוג בין 50 הראשונים בארה"ב. בתור מאמן הובלתי את שחר פאר לדירוג 15 בעולם בין השנים 2006-2007. בשנתיים אלו הגיע לשני רבעי גמר באוסטרליה ובאליפות ארה"ב. ב 2008 אימנתי את יוליה גלושקו מס חודשים. מאז ועד היום מאמן טניס אישי בהדר יוסף ובאקדמיה לטניס הפועל ת"א ברוקח 4.

טור מעודד

הטור של המאמן הבכיר עודד טייד

רולאן גארוס 2012


הרבה אירועי ספורט גדולים הסתיימו בחודש אפריל ומאי אבל חובבי הטניס רק מתחילים להתענג בחודשים מאי ויוני עם שני גראנד סלאמים רצופים.

המשטח האיטי בפאריז מספק לנו המון דראמות וכמעט בכל יום ישנן "הפתעות" מכיוון ששחקנים ושחקניות "קאונטר פואנצ'ר"  בעלי כושר גופני גבוה וסגנון משחק הגנתי יכולים להפתיע את השחקנים הבכירים שאולי מכים יותר חזק או בעלי עוצמות וסגנון משחק התקפי יותר (לראייה ההדחות המוקדמות של ברטולי, סרינה, רודיק).

בגברים כמובן שהשור הספרדי הוא הפייבוריט הברור וגם אחרי השנה המצויינת של דיוקוביץ אני אופתע מאוד אם מישהו יכול לנצח את נדאל במשחק של חמש מערכות על החמר האדום.

כל זאת כמובן בהנחה שנדאל נשאר בריא פיזית. ההכנה המצויינת שלו ועצם זה שהוא ניצח את דיוקוביץ בגמרים האחרונים על החימר לא משאירים הרבה סיבות לאופטימיות אצל היריבים שלו כאשר הם עולים למשחק ארוך נגדו.

 בחודש האחרון ראינו שוב את נדאל הנחוש עם הרעב בעיניים וללא ספק זאת תהיה הפתעה גדולה אם הוא לא ייקח את התואר בפעם השביעית.

אצל הנשים שוב הכל פתוח. ישנן 3-4 שחקניות שמראות דומיננטיות אבל ביום נתון כמעט כל אחת ב 20 הראשונות יכולה להפתיע את השנייה. לראייה בשנים האחרונות אנו רואים מנצחות שונות אצל הנשים.(לי,סקיאבונה,קוזנצובה, איבאנוביץ והנין).

הפייבוריטית שלי לקחת את התואר השנה היא שראפובה שגם זזה הרבה יותר טוב על החימר בניגוד לשנים קודמות וגם מראה סוג של בשלות והרבה הנאה על המגרש.

 האחיות וויליאמס הודחו בשלב מוקדם ובאמת נראות שהמחויבות שלהם לענף קצת בירידה וזה אולי קצת טבעי אחרי כ"כ הרבה שנים בצמרת.

עוד שחקנית שאני באופן אישי נהנה תמיד לראות אותה היא הפולנייה ראדוונסקה שפשוט מנטרלת את העוצמות של היריבות עם חוכמת משחק מדהימה.  אני מקווה שהיא תצליח לקחת תואר גדול בקריירה למרות שחסרה לה קצת עוצמה ונשק גדול בשביל לעשות את הצעד הגדול להניף תואר גראנד סלאם.

 

בפן הישראלי כמובן שהטורניר נגמר מהר מידי, שחר ודודי הודחו מוקדם למרות ששניהם הפסידו לשחקנים עדיפים מהם בדירוג.

עונת החימר לא האירה פנים לשניהם למרות הכוונות הטובות של דודי לשחק בטורנירים הגדולים ולא לשמור על הנקודות בצ'לנג'רים. 

שחר כמובן לא בכושר משחק טוב ותצטרך לעשות התאמות בעיקר ברמה המנטאלית ובניית הביטחון במשחק שלה על מנת לחזור לדירוג ויותר חשוב לרמות שהיא רגילה אליהם. 

שלכם

עודד

 

 

 

 

Powered by Artvision | Truppo Websites