טורים אישיים

טור מעודד

עודד טייג

שחקן נוער מצטיין ב 5 הראשונה עד גיל 18 לכל אורך גילאי הנוער. לאחר מכן שחקן קול'ג באוניברסיטת אורגון ארה"ב ייצגתי את האוניברסיטה במשך 4 שנים הגעתי לדירוג בין 50 הראשונים בארה"ב. בתור מאמן הובלתי את שחר פאר לדירוג 15 בעולם בין השנים 2006-2007. בשנתיים אלו הגיע לשני רבעי גמר באוסטרליה ובאליפות ארה"ב. ב 2008 אימנתי את יוליה גלושקו מס חודשים. מאז ועד היום מאמן טניס אישי בהדר יוסף ובאקדמיה לטניס הפועל ת"א ברוקח 4.

טור מעודד

הטור של המאמן הבכיר עודד טייד

רוג'ר פדרר- הגדול בהיסטוריהרציתי לנצל את היותי כותב שורות אלו ולתת כבוד לספורטאי הגדול בהיסטוריה לטעמי (סליחה אם פגעתי במישהו- מייקל גו'רדן וליאו מסי).  אני לא אעייף אתכם במספרים ובהישגים של הטניסאי הגדול הזה, אבל כמה עובדות קטנות על הישגיו הספורטיביים הן בהחלט חובה –

 

·         משנת 2003 נמצא בשלישיה הראשונה בעולם.

·         73 תארי יחידים ועוד 30 גמרים.

·         16 תארי גראנד סלאם- מחזיק בשיא כולל כל המשטחים.

·         70 מיליון דולר רק מתחרויות רשמיות.   

·         830 ניצחונות מול 189 הפסדים בקריירה.

·         לא הפסיד לפני שלב רבע הגמר בגראנד סלאם משנת 2004.

 

 

כמובן שאלה רק חלק מההישגים על המגרש שצריך גם לציין את היותו תורם גדול ואישיות מובילה בעזרה לנזקקים וילדים במצוקה במדינות ביבשת אפריקה.

צריך להבין שההישגים של פדרר על המגרש בשנים האחרונות, הושגו מול מתמודדים שהם בעצמם אגדות טניס - רפאל נדאל, דיוקוביץ, רודיק, ולפניהם עוד בתקופה של סמפראס ואגאסי. לייטון יואיט האוסטרלי שהיה מדורג במקום הראשון לפני עלייתו של פדרר אמר פעם שהסיבה הכי גדולה לעצירת הדומיננטיות שלו בענף היא רוג'ר פדרר.
 

אני זוכר כאשר הסתובבתי בעולם בתחרויות הגדולות כמאמן, כשפדרר היה נכנס לחדר אוכל או חדר הלבשה, הייתה סביבו איזושהי הילה שלא ניתן להסביר אותה. הילה שאופפת לפעמים אנשים מסוימים בתחומים שונים, ולא רק בגלל ההישגים שלהם אלא גם ולפעמים בעיקר בגלל האופי וההתנהגות שלהם מחוץ למגרש.

מבחינה מקצועית אני טוען ששחקן ברמות הגבוהות חייב שני "נשקים" לפחות וכמובן שלפדרר יש את השילוב המנצח של סרב איכותי ומכת פורהנד מושלמת.
דודי סלע אמר פעם שמבחינתו כאשר פדרר משחק טוב הוא השחקן שהכי קשה לשחק מולו.

 

אין ספק שכיום פדרר מסיבות אובייקטיביות, לא מספק את היציבות שהיינו רגילים ממנו באמצע שנות ה-2000, אך אסור לשכוח שהאיש כבר בן 31 בקרוב, ואבא לתאומות, וכמובן שסדרי העדיפויות קצת משתנים בסיטואציה כזאת.

אחת הסיבות שגם כיום פדרר שחקן כל כך מלהיב לצפייה, היא היכולת שלו לשלב טניס מגוון שכולל עלייה לרשת, חבטות סלייס והרבה רגש בתקופה שהטניס הפך להיות בעיקר פיזי וכוחני עם חבטות בעוצמות שלא היינו רגילים לראות בעבר.


אני מקווה ומאמין שנזכה לראות את הפנומן הזה לפחות עד סוף 2013 כי הוא עדיין מספק טניס מדהים ועדיין ביום נתון, מבחינתי , הוא השחקן הטוב ביותר בעולם.
 

לסיכום אומר תודה שוב שזכיתי לראות את הספורטאי הזה שרק בעוד 20 שנה מהיום אנשים יעריכו את ההישגים שלו בענף הקשה הזה.

 

Powered by Artvision | Truppo Websites