טורים אישיים

טור מעודד

עודד טייג

שחקן נוער מצטיין ב 5 הראשונה עד גיל 18 לכל אורך גילאי הנוער. לאחר מכן שחקן קול'ג באוניברסיטת אורגון ארה"ב ייצגתי את האוניברסיטה במשך 4 שנים הגעתי לדירוג בין 50 הראשונים בארה"ב. בתור מאמן הובלתי את שחר פאר לדירוג 15 בעולם בין השנים 2006-2007. בשנתיים אלו הגיע לשני רבעי גמר באוסטרליה ובאליפות ארה"ב. ב 2008 אימנתי את יוליה גלושקו מס חודשים. מאז ועד היום מאמן טניס אישי בהדר יוסף ובאקדמיה לטניס הפועל ת"א ברוקח 4.

טור מעודד

הטור של המאמן הבכיר עודד טייד

"גביע הפדרציה" - אילת 2012


חלפה כבר שנה כמעט מאז אירוע הפדרציה הקודם בישראל ומבחינתי האישית ושל רבים אחרים עמם שוחחתי בנושא, גם אירוע הטניס המהנה והמרשים ביותר שהתקיים עד כה לטניס הנשים בארץ. המתקן באילת שמנוהל ביד רמה ע"י גיל מויאל, סיפק לפני שנה חווית טניס אמיתית לצופה.

השילוב של טניס נשים בסופ"ש בעיר הנופש אילת הוא שילוב מנצח. תוסיפו לזה שחקניות טניס מהטופ העולמי וכמובן את נבחרת ישראל עם שחר פאר ויוליה גלושקו המשתפרת, וקיבלנו אירוע ענק.

 

גם השנה יגיעו לאילת 15 נבחרות שיתמודדו על שני כרטיסים לבית העליון. הנבחרות יחולקו ל - 4 בתים כאשר המנצחת בכל בית תתמודד בחצי הגמר על הכרטיס המיוחל.

בשנה שעברה חובבי הטניס נהנו ממשחק טניס הנשים הטוב ביותר שהתקיים בארץ בין ויקטוריה אזרנקה הביילורוסית לראדוונקה הפולנייה. גם השנה יהיו כמה אטרקציות לקהל הטניס הישראלי בראשם כמובן שוב הפולנייה ראדוונסקה המדורגת בימים אלה במקום ה- 8 בעולם.

עוד שחקנית שמגיעה לארץ בכושר שיא היא האסטונית קאיה קאנפי המדורגת "רק" במקום ה 34 , אך זכתה לפני מספר שבועות בטורניר בריסביין. אטרקציה נוספת דווקא על הקווים תהיה אמו של הטניסאי הבריטי (סקוטי..) אנדי מארי, המשמשת כקפטנית של הנבחרת הבריטית.

במישור הישראלי המעניין אותנו במיוחד, ינסו שחר ויוליה להוביל את הנבחרת בחזרה לבית העליון. מהיכרותי האישית עם שחר אני בטוח שטורניר טוב באוסטרליה בגראנד סלאם הראשון של השנה, ישמש כמנוף גדול  וגם ישחרר עבורה לחץ מסוים לפני האירוע באילת.

זה לא סוד ששחר לא מיטיבה לשחק בארץ מול הקהל הביתי, אבל אני בטוח שעם מספר ניצחונות ביבשת החמישית והכנה מנטאלית ראויה, היא תציג את המשחק המשוחרר והיציב שהיא מסוגלת לייצר. שחר חייבת להתרכז אך ורק במשחקים שלה ולא להרגיש שהיא צריכה לסחוב את כל הנבחרת על גבה. גלושקו כבר הוכיחה גם בשנה שעברה ב"פד קאפ" וגם באליפות ישראל האחרונה, שהיא כוח משמעותי ויכולה ביום נתון במיוחד בארץ לנצח שחקניות בכירות ממנה בדירוג.

 

בנימה אישית אוסיף ואומר שלנבחרת ישראל יש מטרה אחת והיא לעלות שלב. האווירה הביתית והעובדה שלישראל יש שתי שחקניות לגיטימיות שלא נופלות מאף נבחרת שמגיעה לארץ, הן סיבות מספיקות להציב את המטרה הזאת עוד לפני המפגש.

 

נתראה באילת !! 

Powered by Artvision | Truppo Websites