טורים אישיים

מחבט בראש

אילנה ברגר הרפז

אלופת ישראל בטניס 5 פעמים בשנות ה- 80 ותחילת ה- 90. חברת נבחרת "גביע הפדרציה" של ישראל 7 שנים (26 הופעות). נציגת ישראל למשחקים האולימפיים בסיאול 1988. דירוג שיא ביחידות 148 בעולם (בשנת 1991). נבחרה לאחת מתוך 3 "טניסאיות היובל" של ישראל (יחד עם אנה סמאשנובה וטובה אפשטיין). בעלת תואר ראשון בלימודים כלליים וספרות עברית ובעלת תואר לימודי המשך בעיתונאות מאוניברסיטת ת"א. עובדת יותר מעשור ככותבת, עורכת ופרשנית טניס באמצעי התקשורת השונים ("הארץ", "מקור ראשון", "את") ובאינטרנט (ONE, MAKO). כיום עובדת כפרשנית הטניס של "ישראל היום" והטלוויזיה ערוצי הספורט 1,2 של חברת צ'רלטון. מלווה פרויקטים של הקמת אתרים לעסקים קטנים ואנשים פרטיים ומאמנת טניס אישית במועדון הספורט של אוניברסיטת ת"א. Ilana@israel-tennis.co.il

מחבט בראש

בוקר טוב יוליה


נבחרת ישראל בטניס ניצחה אתמול (או יותר נכון לפנות בוקר) בשיניים את נבחרתה של הולנד 2-1 במסגרת משחקה הראשון בגביע הפדרציה באילת.

ראשונה עלתה למגרש יוליה גלושקו, עד לא מזמן התקווה הגדולה של ישראל וכיום גם אלופת ישראל המכהנת.

 

למה עד לא מזמן? מכיוון שמשחקים בדיוק כמו זה של אתמול בו הפסידה גלושקו מול הקהל הביתי ויחסית בקלות, מערערים את הביטחון גם לאוהדיה השרופים ביותר של גלושקו שנראה היה לפני שנה שהיא מתקרבת לפריצה המיוחלת.

עד לפני כמה שנים, עוד לפני גיוסה של גלושקו לצה"ל ובהיותה בת 18,  עמדו בתור מספר אנשי עסקים להשקיע בילדת הפלא הגדולה והחזקה. המון יחסי ציבור היו מסביב לילדה הבלונדינית עם עיני התכלת, אבל סימני השאלה לכל מי שקצת מבין בטניס ובעיקר מכיר את גלושקו מקרוב, החלו לבצבץ כבר אז.

 

גלושקו היא טניסאית כישרונית ובכך אין ספק. היא גם גבוהה ואתלטית, לא דבר רגיל במחוזותינו. היא למדה במשך השנים להיות יותר ממושמעת ולעבוד יותר קשה, מה שפעם נחשב לדבר הבעייתי ביותר אצלה, אבל חסר לה אותו משהו שקשה ללמד – חכמת משחק מספיקה ואופי חזק מספיק שדרוש לטניסאי להצליח ברמות הגבוהות ביותר.

 

גלושקו מדורגת במקום ה- 211 בעולם וזה בהחלט מכובד, ושנה שעברה היא עשתה מספר הישגים יפים, אבל נראה שאולי היה כדאי כבר אז להמתין עם התחזיות ולא לקוות ממנה לניסים ולנפלאות.


גלושקו היא במובן מסוים מאד דומה לדודי סלע שלנו. סלע כשרוני ממנה, פחות אתלט ממנה, אבל שניהם הם סיוטו של כל מאמן.


אתה קם בבוקר, ומעולם אתה לא יודע עם הם קמו על צד ימין או על צד שמאל. גלושקו כמו סלע היא בלתי צפוייה, ויום אחד יכולה לתת את משחק חייה ולמחרת להפסיד לאחרונת הטניסאיות בדירוג.

על איזה צד תקום גלושקו הבוקר, שעות לפני המפגש הבא של הנבחרת שלנו מול פורטוגל?
שאלה מצוינת....

נצטרך להמתין ובכל מקרה, להחזיק אצבעות חזק שאולי זה בכל זאת הבוקר על צד ימין.... 

Powered by Artvision | Truppo Websites