טורים אישיים

מחבט בראש

אילנה ברגר הרפז

אלופת ישראל בטניס 5 פעמים בשנות ה- 80 ותחילת ה- 90. חברת נבחרת "גביע הפדרציה" של ישראל 7 שנים (26 הופעות). נציגת ישראל למשחקים האולימפיים בסיאול 1988. דירוג שיא ביחידות 148 בעולם (בשנת 1991). נבחרה לאחת מתוך 3 "טניסאיות היובל" של ישראל (יחד עם אנה סמאשנובה וטובה אפשטיין). בעלת תואר ראשון בלימודים כלליים וספרות עברית ובעלת תואר לימודי המשך בעיתונאות מאוניברסיטת ת"א. עובדת יותר מעשור ככותבת, עורכת ופרשנית טניס באמצעי התקשורת השונים ("הארץ", "מקור ראשון", "את") ובאינטרנט (ONE, MAKO). כיום עובדת כפרשנית הטניס של "ישראל היום" והטלוויזיה ערוצי הספורט 1,2 של חברת צ'רלטון. מלווה פרויקטים של הקמת אתרים לעסקים קטנים ואנשים פרטיים ומאמנת טניס אישית במועדון הספורט של אוניברסיטת ת"א. Ilana@israel-tennis.co.il

מחבט בראש

חדש זה טוב?


איגוד הטניס בישראל עובר בימים אלה שינויים פרסונאליים. היו"ר החדש יחסית אסי טוכמאייר צלח בהצלחה ארגון ראשון של טורניר גדול (מפגש גביע דייויס מול פורטוגל בחודש שעבר), וכאיש עסקים מצפים ממנו לצעד החשוב הבא – גיוס משאבים לטניס הישראלי.

בשבוע שעבר התבשרנו על מינויו של טניסאי העבר המצליח שלמה גליקשטיין למנכ"ל איגוד הטניס במקומו של המנכ"ל הותיק משה חביב.
גליקשטיין בא מתוך הטניס וזו תמיד בשורה טובה, אם כי ספציפית לתפקיד המנכ"ל, תפקיד שהוא קודם כל ניהולי – לא בטוח שזו דווקא השורה החשובה ביותר ב"קורות החיים" שלו או זו שתהיה לה כלל השפעה על תפקודו. גליקשטיין לא ניהל עד כה גוף בסדר גודל כזה ולא ברורות יכולותיו בכל הקשור בהתנהלות מול עובדים, ידיעותיו בניהול תקציבים וכ"ד.

מאה ימי חסד מגיעים לו כמובן כמו לכל מנוי חדש בכל תחום והוא בוודאי יקבל אפילו הרבה יותר מזה, כי האמת? לא בטוח שחוץ ממנו היו רבים שממש התנפלו על התפקיד הזה.

המשכורת בוודאי לא בשמיים, יש הרבה התעסקות יומיומית בפוליטיקה ועסקנות ספורט שלא מתאימה לכל אחד ובסופו של דבר ביום יום זוהי עבודה של פקיד בכיר ולא הרבה מעבר לכך .

אם זאת, דווקא בגלל שגליקשטיין הוא שם מוכר – הציפיות ממנו יהיו יש להניח גבוהות מהממוצע.  

כל מה שנותר הוא לאחל לו בהצלחה ולהגיד לו - תפתיע אותנו !

Powered by Artvision | Truppo Websites