טורים אישיים

מחבט בראש

אילנה ברגר הרפז

אלופת ישראל בטניס 5 פעמים בשנות ה- 80 ותחילת ה- 90. חברת נבחרת "גביע הפדרציה" של ישראל 7 שנים (26 הופעות). נציגת ישראל למשחקים האולימפיים בסיאול 1988. דירוג שיא ביחידות 148 בעולם (בשנת 1991). נבחרה לאחת מתוך 3 "טניסאיות היובל" של ישראל (יחד עם אנה סמאשנובה וטובה אפשטיין). בעלת תואר ראשון בלימודים כלליים וספרות עברית ובעלת תואר לימודי המשך בעיתונאות מאוניברסיטת ת"א. עובדת יותר מעשור ככותבת, עורכת ופרשנית טניס באמצעי התקשורת השונים ("הארץ", "מקור ראשון", "את") ובאינטרנט (ONE, MAKO). כיום עובדת כפרשנית הטניס של "ישראל היום" והטלוויזיה ערוצי הספורט 1,2 של חברת צ'רלטון. מלווה פרויקטים של הקמת אתרים לעסקים קטנים ואנשים פרטיים ומאמנת טניס אישית במועדון הספורט של אוניברסיטת ת"א. Ilana@israel-tennis.co.il

מחבט בראש

סופר קלאסיקו – פדרר נגד נדאל


סופר קלאסיקו – פדרר נגד נדאל

חצי הגמר האולטימאטיבי כבר ממתין לנו מחר בחצי גמר הגברים של אליפות אוסטרליה הפתוחה במלבורן.


רוג'ר פדרר המדורג שלישי, שנמצא (לפחות כך עושה רושם) בכושר מצויין, יתמודד מול יריבו הוותיק רפאל נדאל, המדורג השני בטורניר, וכמו תמיד הקהל הוא המנצח העיקרי.

לקראת המשחק, פדרר נראה בכושר טוב יותר. נדאל סוחב פציעה בברך שאיש לא יודע עד כמה היא חמורה, ובעיקר סוחב גם חוסר ביטחון של מספר חודשים בעיקר במעמדים בהם עד לא מזמן הצטיין – בשלבים המאוחרים של טורנירים גדולים.

כמעט ולא משנה מה תיהיה התוצאה, מי שבטוח מרוצה הם מארגני הטורניר, שתמיד מצפים לקבל בחצי הגמר את ארבעת המדורגים הראשונים של הטורניר כדי להבטיח שהאיצטדיון יהיה מפוצץ עד אפס מקום.

פדרר כאמור מגיע למשחק הזה בעדיפות מסוימת. הוא לא הפסיד אפילו מערכה אחת עד כה בטורניר, נראה חד ומפוקס, ופיזית רענן יותר וכאמור – לא פצוע.

נדאל מצדו אמנם מוביל במפגשים מול פדרר 17 – 9 , אך נכון לחצי הגמר הספציפי הזה, לסטטיסטיקה לא תיהיה משמעות מכרעת מדי.

מה שמעניין הפעם בעיקר במפגש בין השניים, בדרך כלל חברים טובים, היא ה"תקרית" שפורסמה בתקשורת והמחלוקת ביניהם לגבי נושא מספר הטורנירים בשנה שחובה על שחקנים לשחק. בזמן שנדאל יצא נגד לוח הזמנים הצפוף והדורשני כל כך של איגוד הטניס הגברי, הרי שפדרר שמר על זכות השתיקה בנושא, וזה התפרש כמובן על ידי נדאל ושחקנים נוספים בסבב כחוסר איכפתיות כלפי עמיתיו למקצוע. מי שתמך בשתיקתו של פדרר דווקא טען כי בשתיקה זו הוא בא להגן על השחקנים המדורגים נמוך יותר בעולם, שזקוקים כמובן לכמה שיותר טורנירים במהלך השנה כדי לצבור נקודות ולהתקדם בדירוג.

יהיה מעניין לראות את השניים עולים למפגש חצי הגמר כשברקע המחלוקת הלא סימפאטית...

 

אך מכיוון שאנחנו אוהבים את נדאל ופדרר באותה מידה, כשחקנים, ספורטאים וכבני אדם, לא משנה מי ינצח, אנחנו בפורטל הטניס של ישראל רוצים שתזכרו אותם כחברים טובים – והנה הוכחה מימים יפים יותר....הקליקו כאן 

 

 

Powered by Artvision | Truppo Websites