טורים אישיים

מחבט בראש

אילנה ברגר הרפז

אלופת ישראל בטניס 5 פעמים בשנות ה- 80 ותחילת ה- 90. חברת נבחרת "גביע הפדרציה" של ישראל 7 שנים (26 הופעות). נציגת ישראל למשחקים האולימפיים בסיאול 1988. דירוג שיא ביחידות 148 בעולם (בשנת 1991). נבחרה לאחת מתוך 3 "טניסאיות היובל" של ישראל (יחד עם אנה סמאשנובה וטובה אפשטיין). בעלת תואר ראשון בלימודים כלליים וספרות עברית ובעלת תואר לימודי המשך בעיתונאות מאוניברסיטת ת"א. עובדת יותר מעשור ככותבת, עורכת ופרשנית טניס באמצעי התקשורת השונים ("הארץ", "מקור ראשון", "את") ובאינטרנט (ONE, MAKO). כיום עובדת כפרשנית הטניס של "ישראל היום" והטלוויזיה ערוצי הספורט 1,2 של חברת צ'רלטון. מלווה פרויקטים של הקמת אתרים לעסקים קטנים ואנשים פרטיים ומאמנת טניס אישית במועדון הספורט של אוניברסיטת ת"א. Ilana@israel-tennis.co.il

מחבט בראש

משחקים ששווים זהב

 

רוג'ר פדרר מעולם לא היה במקום טוב יותר בקריירה שלו. אחרי זכייה שביעית בווימבלדון ובתואר הגראנס סלאם ה- 17 בקריירה, הוא חזר למקום הראשון בעולם והציב את היעד הבא – מדלייה אולימפית במשחקים שייפתחו בלונדון בעוד כשבועיים.

השוויצרי לא זכה ביחידים בזהב באולימפיאדה עדיין (זכה בזוגות עם בן ארצו סטאניסלאס וורינקה), ואין ספק שזוהי האולימפיאדה השלישית שלו וגם האחרונה להשיג בעצם את התואר החשוב האחרון בו טרם זכה בקריירה.
 
סיכוייו של פדרר הוכפלו אוטומטית לעמוד במשימה ברגע שלונדון הוכרזה כמארחת משחקי 2012. זאת מכיוון שהיה ברור שהמשחקים בענף הטניס יתקיימו על מגרשי הדשא הכול כך אהובים עליו בווימבלדון.

לא רק זאת, אלא שבלונדון לפחות בימים האחרונים, לא מפסיק לרדת גשם, והקיץ שם עשוי להמשיך ולהיות גשום מה שמבטיח שלפחות בחלק מהמשחקים שלו, פדרר ישחק באצטדיון המרכזי כשהגג מעליו סגור ובתנאים הכי אידיאליים שיש, מה שמשפר את משחקו פלאים ולראייה – פדרר במהלך ווימבלדון האחרון לא הפסיד אפילו מערכה אחת במשחקיו בטורניר כששיחק באצטדיון עם הגג סגור.

אם כן כל התנאים והכול מוכן עבור הפנומן לקחת זהב ובעצם לרשום לעצמו את ההישג הגדול האחרון שעדיין נותר לו להשיג בקריירה כשהוא בן 30 .

פדרר הוזמן בפעם השלישית ברציפות על ידי הועד האולימפי השוויצרי לשאת את דגל מדינתו בטקס הפתיחה של המשחקים בלונדון , אך לא בטוח שהוא יעשה זאת. למה?

כי בראיון שהעניק אחרי שנבחר לכבוד הגדול הוא אמר שהוא שוקל להעביר את הכבוד לספורטאי אחר אחרי שהוא כבר זכה בכבוד הזה פעמיים.....

באמת פנומן.....  

Powered by Artvision | Truppo Websites