טורים אישיים

אכלתם אותה

ג'והנה ויינברג

ג'והנה ויינברג דיאטנית קלינית וספורט- B.Sc. בעלת תואר ראשון במדעי התזונה מטעם האוניברסיטה העברית וסטודנטית לתואר שני במדעי התזונה. בוגרת קורסים לתזונת ספורט, תזונת ילדים, הנחיית קבוצות, NLP לקבוצות, העצמת המטופל, תזונה נפרולוגית, מדריכת כושר ומאמנת כושר אישית (מכללת ויינגייט), מצילה וספינינג. מרצה לתזונת ספורט בענפי ספורט שונים, מנחה קבוצות הרזייה ואורח חיים בריא, מנחה לתזונה בהריון, יועצת בפרויקטים לקידום הבריאות ועבודה קלינית בשירותי בריאות כללית. כיום עובדת במרכז לרפואת ספורט "מדיקס" עם ספורטאים רבים, בעיקר טניסאים ורצים למרחקים ארוכים. עובדת בשירותי בריאות כללית בייעוץ אישי וסדנאות. מדריכת כושר קרבי לפני הצבא ומדריכת כושר בבה"ד 1, מאמנת כושר אישית, רצה בתחרויות רבות וביניהם מרתון תל אביב, מרתון פריז, וחצאי מרתון. מייל: johanawain@gmail.com Facebook - ג'והנה ויינברג- דיאטנית קלינית וספורט 054-4412543

אכלתם אותה

הטור של הדיאטנית הקלינית ג'והנה ויינברג

איזה סנדוויצ'ים בריאים לקחת לבית ספר, חשבתם?החופש הגדול מסתיים לו וגם פגרת מהאימונים וכבר מתחילים להתארגן לקראת החזרה לשגרת בית הספר והאימונים. קניות של ספרים, בנייה של מערכת שעות והתארגנות הסעות לקראת האימונים הם חלק מההכנות לשנת הלימודים החדשה- ואיזה סנדוויצ'ים בריאים לקחת לבית ספר, חשבתם?.

מאחר וטניסאים רבים מתחילים  את היום מוקדם עם אימון בבוקר ולרוב ממשיכים ישר לבית ספר, מאוד חשוב להתארגן ולהביא מספיק אוכל מזין ליום הארוך. כפי שהסברתי בכתבות הקודמות, מומלץ לאכול אחרי אימון ( לא יאוחר מ 30 דקות) שילוב של פחמימה וחלבון על מנת לספק לגוף את האנרגיה הדרושה לבנייה מחודשת של השריר, התאוששות מהירה מהמאמץ וחידוש מאגרי הגליקוגן (סוכרים בשריר).

מאוד נוח לילדים והורים להתארגן ולקחת סנדוויצ'ים המשלבים את השניים, הלחם מספק את הפחמימה והמילוי הינו החלבון.

ריכזתי עבורכם  9 רעיונות לסנדוויצ'ים המתאימים לאחר האימון, המכילים חלבון ופחמימה :


1.      סלט אבוקדו + ביצה קשה

2.      פרוסת גבינה צהובה 9% + ממרח פסטו

3.      קוטג' 5% + פלפל קלוי

4.      פסטרמה דלת שומן + מריחה דקה של חומוס או טחינה

5.      גבינה לבנה 5%+ מלפפון/ גמבה

6.      טונה + מלפפון חמוץ

7.      חביתה + גבינת שמנת 5% (עם עירית/ שום/טבעי)

8.      גבינה בולגרית 5% + טפנד זיתים

9.      גבינה צפתית 5% + ממרח עגבניות מיובשות


·         רצוי לקחת יחד עם הסנדוויצ'ים שקית עם ירקות טריים או ניתן להוסיף אותם לסנדוויץ' עצמו

·         את סנדוויץ' ניתן להכין ב 2 פרוסות לחם לבן/ חיטה מלאה, לחמנייה, פיתה בהתאם לתפריט האישי

מה שנותר לכם עכשיו, זה לעבור על רשימת הסנדוויצ'ים יחד עם ההורים ולהחליט איזה אופציות אתם אוהבים. אני ממליצה בחום לעשות טבלה של ימי שבוע ולשבץ כל סנדוויץ' לפי היום שהכי מתאים לכם לאכול אותו, אפשר להתחשב בסוג האימון ומשך היום.

שתהיה שנת לימודים מוצלחת וטעימה!

ג'והנה ויינברג

Powered by Artvision | Truppo Websites