טורים אישיים

מחבט בראש

אילנה ברגר הרפז

אלופת ישראל בטניס 5 פעמים בשנות ה- 80 ותחילת ה- 90. חברת נבחרת "גביע הפדרציה" של ישראל 7 שנים (26 הופעות). נציגת ישראל למשחקים האולימפיים בסיאול 1988. דירוג שיא ביחידות 148 בעולם (בשנת 1991). נבחרה לאחת מתוך 3 "טניסאיות היובל" של ישראל (יחד עם אנה סמאשנובה וטובה אפשטיין). בעלת תואר ראשון בלימודים כלליים וספרות עברית ובעלת תואר לימודי המשך בעיתונאות מאוניברסיטת ת"א. עובדת יותר מעשור ככותבת, עורכת ופרשנית טניס באמצעי התקשורת השונים ("הארץ", "מקור ראשון", "את") ובאינטרנט (ONE, MAKO). כיום עובדת כפרשנית הטניס של "ישראל היום" והטלוויזיה ערוצי הספורט 1,2 של חברת צ'רלטון. מלווה פרויקטים של הקמת אתרים לעסקים קטנים ואנשים פרטיים ומאמנת טניס אישית במועדון הספורט של אוניברסיטת ת"א. Ilana@israel-tennis.co.il

מחבט בראש

מריה או ויקטוריה ?

 

גמר אליפות אוסטרליה הפתוחה בטניס לנשים יתקיים מחר בבוקר (שבת), בין שתי טניסאיות שמאד מזכירות בסגנון המשחק שלהן האחת את השנייה.
 

מריה שראפובה הוותיקה, שחוזרת לכושרה הטוב מלפני כ- 3 או 4 שנים, תתמודד על התואר במלבורן מול "עולה חדשה" למעמד הזה, הבלרוסית ויקטוריה אזרנקה.

שתי הטניסאיות אוהבות לחבוט בכדור הרבה מהקו האחורי, להילחם בנקודות ארוכות, ובעיקר לחבוט חזק. שתיהן לא ממש מגיעות הרבה לאזור הרשת ולגבי אזרנקה זה קצת מפתיע כי יש לה חבטות יעף טובות והיא שחקנית זוגות מצוינת.

וזה אולי המפתח לניצחון של "הדור החדש" בדמותה של אזרנקה, על הדור הלא ממש ישן אבל כן יותר מנוסה בדמותה של שראפובה – היכולת לשנות טקטיקת משחק ולהפתיע מדי פעם במשחק רשת משובח – משהו די נדיר בטניס הנשי של היום..
לא בטוח שזה מה שנראה מאזרנקה בגמר מחר כשתנסה להוציא את שראפובה מהמשחק שהיא אוהבת מהקו האחורי, אבל בטוח שבתיאוריה היא מסוגלת לעשות את זה.

אזרנקה מופיעה מחר בגמר גראנד סלאם ראשון בקריירה מה שבוודאי לא יוסיף לה בריאות מבחינת התרגשות, אבל מצד שני אין לה בעצם מה להפסיד, והיא יכולה לשחק בחופשיות, להיות אגרסיבית וללכת על כל הקופה.

הציפיות הגבוהות הן דווקא משראפובה, שסבלה עד כה מפציעות רבות בקריירה ולא הצליחה כמעט לשחק שנתיים ברצף בלי הפסקות.

בונוס נוסף למנצחת מחר – המקום הראשון בדירוג העולמי, משהו לא חדש עבור שראפובה אבל בהחלט כן עבור אזרנקה שיש להניח, לא חלמה בתחילת הטורניר לפני שבועיים להיות במעמד כזה של צעד אחד מתואר גראנד סלאם ראשון וגם מהמקום הראשון בעולם.

קשה להצביע על פייבוריטית ברורה. מה שבטוח, את הווליום בטלוויזיה אפשר להוריד בכמה דרגות, למי שלא רוצה לשמוע את הצווחות של שתי הטניסאיות, בעיקר את אלה המפורסמות של שראפובה, שפירסמו אותה בשנים האחרונות אפילו יותר מהרגליים החטובות והשיער הבלונדיני.
      

Powered by Artvision | Truppo Websites